| Thesinger1 a întrebat:

Eu sunt in clasa a VII-a si ca toti ceilalti elevi de varsta mea, m-am gandit la viitor.Eu sunt pasionat de romana,de compuneri,de arte,si de matematica.Dar ma pasioneaza animatiile,aplicatiile, tot ce tine de gaming&programare.Eu as vrea sa ma duc pe mate-info, intensiv info.Toti spun ca este foarte grea si ca foarte putini reusesc, etc.Eu cred ca daca te pasioneaza ceva vei si invata la acea materie. Vreau sa imi spuneti ce se preda la liceurile de mate-info intensiv info.Cate ore de matematica,informatica, si alte materii se predau, si as vrea sa-mi spuneti ce se preda.Scuze daca pun prea multe intrebari dar ma intereseaza viitorul meu si as vrea sa aflu cat mai multe.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Materiile de clasa a IX-a mate-info:

1. Matematica (4 ore);
2. Lb. Romana (4 ore);
3. Lb. straina 1 (2 ore);
4. Lb. straina 2 (2 ore);
5. Fizica (3 ore);
6. Chimie (2 ore);
7. Biologie (2 ore);
8. Istorie (1 ora);
9. Geografie (1 ora);
10. Informatica - Programare (2 ore + 2ore laborator);
11. Informatica - Tic ( Tehnologia Informatiei si Comunicatiilor - 2 ore);
12. Religie (1 ora);
13. Logica si argumentare (1 ora);
14. Ed. fizica (2 ore);
15. Istoria artelor ( Muzica - Nu mai stiu sigur cum se numea) (1 ora);
16. Ed. vizuala (1 ora);
17. Optional (1 ora);

| Thesinger1 explică (pentru Amilik):

La ce liceu esti?

| Thesinger1 explică (pentru Amilik):

Cum este matematica de clasa a VII-a fata de matematica de clasa a IX-a?

| Amilik a răspuns (pentru Thesinger1):

Am terminat liceul in 2000.winking