| Melisuca2 a întrebat:

Imi puteti spue la ce profil de liceu si de facultate trebuie sa dau ca sa devin stomatolog? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| ValoareMondiala a răspuns:

Liceu-stiinte ale naturii
Trebuie sa mentionez, nu cred ca e asa important profilul, ai nevoie de biologia de a 11-a.
Iar la facultate zic sa te duci la una, unde se da examen doar din biologie (Sibiu spre exemplu).
P.Sbig grine ce spun ca nu conteaza liceul asa mult, pai tu acolo te incarci cu materie si stai ore sa iti faci temele, pentru ce? Pentru nimic.
Mai bine te duci la ceva cu limbi straine, asa inveti si 2 limbi in plus, iar cu biologia trebuie doar sa o inveti pe cea de a 11-a.

2 răspunsuri:
| Chocobunny a răspuns:

Ar trebui sa mergi la profilul stiintele naturii si apoi sa dai la facultatea de medicina dentara de la Cluj sau de unde vrei tu.