| Mafiotu007 a întrebat:

Imi puteti spune cat castiga maxim un programator software sau ceva in it? Sa nu fie neaparat in Romania,am auzit ca in Germania se castiga foarte bine. Daca mai sunt salarii mari in alte domenii, sa mi le spuneti.Multumesc anticipat si

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Salariul maxim e imposibil de aproximat. daca ai o idee buna, geniala chiar pentru o aplicatie ceva poti scoarte si milioane de euro.

Ca si salariat in Romania salariile pleaca de pe la 500euro pentru incepatori si pot ajunge cu experienta serioasa si ceva pozitie de management de proiecte si la peste 3-4000euro.

In SUA spre exemplu se poate ajunge si la salarii de peste 7000-8000euro pe luna, la fel multa experienta

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Depinde! big grin
Iti poti face propria ta afacere...
Iti poti face un site care sa-ti aduca mii de dolari pe luna! etc.big grin

| Radu284 a răspuns:

Maximu poate fi si cateva milioane de dolari pe an.
In medie, in America poti castiga intre 50-120K pe an, ca programator. Depinde de experienta, de unde lucrezi, etc.