| DrTrxTr115 a întrebat:

in liceu nu prea am facut informatica si as vrea sa dau la automatica la CTI sau AC, as vrea sa stiu daca e ok sa ma duc doar cu cunostinte de mate si foarte putin de fizica, informatica repet nu am facut mai deloc in liceu.

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

In primul semestru ai vreo 3-4 materii de info, nicio materie de fizica si vreo 2-3 de mate
In al doilea semestru ai, din nou, 3-4 materii de info, o singura materie de fizica si 2-3 de info.
Din semestrul 3 scapi si de mate, si de fizica, ramai numai cu info.
Asta la AC, la CTI poate-i putin altfel.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Problema majora e matematica in primul an. Daca stai bine cu M1 atunci ai sa ai timp sa recuperezi cu programarea care se ia de zero

| Bondarel99 a răspuns:

Se da examen de admitere din mate si fizica, e concurenta foarte mare, deci daca acele cunostinte ale tale sunt destule pentru a lua minim 9 la examen, nu e nicio problema.

| Raducons a răspuns:

E ok o sa fie foarte greu, dar nu e imposibil. Daca stii matematica macar se poate, fizica nu prea conteaza pentru ca se face altfel de fizic decat in liceu