| Devil666 a întrebat:

In luna noiembrie, 2013 am depus CV pentru munca in domneniul constructii in anglia.Am platit comisionul de 450 lei +100lei pentru tradusul cv-ului in limba engleza. Am plecat din tara in Anglia si unde m-a lasat autocarul trebuia sa ma astepte angajatorul. Cand am ajuns nu era nimeni. Am mai asteptat, am dat zeci de telefoane dar nu mai raspundea nimeni. M-am intors in tara si as vrea sa gasesc un loc de munca in strainatate dar sigur, nu vreau sa-mi iau iar teapa. Daca ma puteti ajuta, v-as ramane recunoscator.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adună bani, găseşte cea mai ieftină soluţie de cazare şi mergi pe spatele tău acolo. Nu cred că nu vei găsi ceva de muncă.

| denyemy a răspuns:

Nu cred ca gasesti nimic pe aici, nu te mai lua dupa anunturi pe net sau in ziare, daca ti se cer bani inainte e teapa. Mai ales in Anglia acum e liber la munca, strange cateva milioane si dai o raita pe acolo, imposibil sa nu gasesti ceva de facut... bine acum nu te astepta la 5000 de lire din prima saptamana.

| Devil666 explică (pentru denyemy):

Nu vreau 5000 de lire nici dupa 10 ani, 1000 mi-e de ajuns cat sa pot trai acolo si sa trimit si bani acasa. Problema e ca nu prea stiu engleza.