| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea mea suna cam asa: La ce facultate sa merg? Stiu, o sa-mi ziceti ca trebuie sa stiu ce sa fac cu viata mea, unde vreau sa dau si asa mai departe, surpriza, n-am nici cea mai mica idee. Pe de o parte ar fi Facultatea de Educatie Fizica si Sport, insa acolo nu prea ai multe specializari in afara de profesor si ceva antrenor, si oricum vreau sa pun la doua facultati. Insa in afara de educatie fizica si sport, n-am habar unde sa merg. M-ar fi interesat FEAA, doar ca ai mei zic ca e multa matematica, si eu cum vin de la un liceu sportiv va dati seama ca nu am facut matematica deloc si nu stiu daca m-as putea integra. Ma gandesc sa dau la o facultate, dar sa n-o fac degeaba, sa am si un job stabil dupa ce o termin, sa fiu pe domeniul respectiv. Dati-mi putin din ideile voastre, sunt curios ce facultati ati facut unii dintre voi si cum e, vreau absolut toate detaliile.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Avand in vedere ca vii de la un liceu sportiv, eu zic ca Facultatea de Educatie Fizica si Sport e cea mai buna optiune.

| SkyPilot a răspuns:

Poate ceva in domeniul medical? Ceva gen fizioterapie, masaj?

| Hieer a răspuns:

Electronică-Politehnică București

| NegruAlb a răspuns:

Poti incerca ceva pe mediu (acum se cere tot mai mult) sau la automatica (dar cum nu prea ai facut mate, e cam nasol); ori tehnica dentara. Astea mi-au venit in minte acum
Multa bafta si succes in orice alegi!winking

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Stomatologie,asistenti medicali

| IsabelaAdelinaC a răspuns:

Kinetoterapie.