| mihaibratu2000 a întrebat:

Lucrez la Media Galaxy orhideea si sa vrea ca pe data de 30 decembrie până pe 3 sa-mi iau concediu.Sunt nou angajat, cum ar trebui sa procedez?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste cu seful de unitate si propune-i sa aveti liber si pe data de 30 decembrie (luni), respectiv ca ai nevoie si de o zi libera pe 3 ianuarie (vineri).
Cele doua zile - daca nu le da firma libera - le poti cere din concediu sau iti faci cateva ore suplimentare pe care le iei libere in cele doua zile.

| darrio2007 a răspuns:

Faci cerere de concediu. Daca ai dreptul la concediu.

| Bizon95 a răspuns:

Adica vrei sa iti iei concediu O SINGURA ZI?!?
intre 31 si 3 sunt oricum zile libere, ca e tembelionu'
numai luni 30 e lucratoare

| mihaibratu2000 explică (pentru Bizon95):

Salut! Media galaxy orhideea are program si pe 30 31 2 3 decat pe 1 este închis atat

| Bizon95 a răspuns (pentru mihaibratu2000):

Aha, naspa... daca esti nou angajat s-ar putea sa nu reusesti sa iti iei concediu, pentru ca presupun ca mai multi vor vrea sa isi ia concediu de sarbatori

| mihaibratu2000 explică (pentru Bizon95):

Media Galaxy orhideea lucrează pe 30 31 si 2 decat pe 1 e inchis