| adv a întrebat:

ma intereseaza dupa terminarea Academiei Fortelor Terestre in ce domeniu poti lucra? Adica e clar ca in armata, dar din cate am inteles si penitenciare si jandarmerie? Mai sunt si altele?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cum inscrierea candidatilor la concursul de admitere se face pe domenii de studii, vei lucra in domeniul la care ai fost admis si la beneficiarul pentru care au fost scoase in concurs locurile anuntate (pe domenii de studii). La Academia Fortelor Terestre se fac studii de licenta in 2 domenii : Stiinte militare, informatii si ordine publica si Stiinte administrative.Din numarul total de locuri/domeniu (cifra de scolarizare), se aloca(distribuie) un anumit numar unui beneficiar --- in link, vezi care sunt beneficiarii si cate locuri sunt alocate fiecaruia dintre ei ( da un click pe numele beneficiarului ) :http://www.armyacademy.ro/admitere/2016/cifra_scolarizare_2016.html

| adv explică (pentru alessia5158):

Iti multumesc foarte mult.

| adv explică (pentru alessia5158):

Mai am o intrebare, la admitere iti alegi tu domeniul sau te pun ei in o ordine a mediei de intrare?

| alessia5158 a răspuns (pentru adv):

"Candidatii pot sustine probele admiterii numai la un singur domeniu de studii universitare de licenta si la un singur beneficiar" --- vezi si alte amanunte in regulamentul concursului de admitere 2016 : http://www.armyacademy.ro/admitere/2016/regulament_admitere_2016-2017.pdf