| 1Anonymous2 a întrebat:

mai am putin si termin liceul, de aceea m-am gandit la o profesie si am ales Vames, insa vreau mai multe detalii despre aceasta profesie, nu cu ce se ocupa, insa unde este la noi in tara scoala, cat se invata, de ce ai nevoie, va rog sa raspunda cineva care stie date sigure(daca gasiti vreun site sau ceva), nu doar din auzite. Va multumesc.

3 răspunsuri:
| CosminCD a răspuns:

Păi vameșii sunt polițiști de frontieră. Așa că tot prin cadrul poliției trebuie să existe un departament special. Poate te ajută site-ul acesta http://www.avramiancu.ro
Este școala de pregătire a agenților poliției de frontieră. Succes!

| f2ff2fl12f a răspuns:

Ai terminat liceul si scrii "aceia"? Ciudat.

| Byuska a răspuns:

Scoala parcă se face 1 an de zile, depinde unde esti dat, de ex poti sa fi dat la școală la Oradea dupa aia in alta parte, nu strica sa stii engleza, sa faci sala-sport adica sa ai condiție fizica. Nu am facut eu scoala dar știu de la cineva, imi pare rau ca nu stiu mai multe