| ChiliPepper a întrebat:

Peste doi ani termin liceul si inca sunt cu capul in nori, nu stiu in ce parte sa ma orientez. As dori ca job un loc de munca ce se leaga cu limba Engleza deoarece sunt foarte bun la aceasta si imi place. Ce-mi recomandati sa fac dupa liceu pentru un loc de munca stabil si bine platit?

Răspuns Câştigător
| NoctisFive a răspuns:

Daca vrei sa ai un job bine platit legat de lb. engleza ar fi necesar sa faci o facultate de Limbi Straine. Nu prea cred ca te va angaja nimeni daca nu ai facut cursuri in acest scop. Si eu stiu engleza la un nivel inalt si franceza la un nivel mediu spre inalt si nu o sa ma angajeze nimeni doar pentru asta. Daca nu vrei sa-ti faci facultatea poti sa iti faci o afacere care sa aiba in vedere pasiunea ta si poate o sa ai succes. Eu ti-as recomanda sa mai inveti macar doua limbi in plus. Eu cel mai probabil o sa merg la Politehnica si tot o sa imi fie de folos limbile straine studiate. Invata o limba pe care nu toata lumea o poate invata, de exemplu chineza, germana, etc.

2 răspunsuri:
| NoctisFive a răspuns:

Facultatea

| ChiliPepper explică (pentru NoctisFive):

Fii mai explicit, te rog.

| NoctisFive a răspuns (pentru ChiliPepper):

Daca vrei sa ai un job bine platit legat de lb. engleza ar fi necesar sa faci o facultate de Limbi Straine. Nu prea cred ca te va angaja nimeni daca nu ai facut cursuri in acest scop. Si eu stiu engleza la un nivel inalt si franceza la un nivel mediu spre inalt si nu o sa ma angajeze nimeni doar pentru asta. Daca nu vrei sa-ti faci facultatea poti sa iti faci o afacere care sa aiba in vedere pasiunea ta si poate o sa ai succes. Eu ti-as recomanda sa mai inveti macar doua limbi in plus. Eu cel mai probabil o sa merg la Politehnica si tot o sa imi fie de folos limbile straine studiate. Invata o limba pe care nu toata lumea o poate invata, de exemplu chineza, germana, etc.