| Alexutzz_Alex_1994 a întrebat:

Poti sa ajungi IT-ist daca ai facultatea de limbi straine si stii limbajele de programare (html,java,javascript, ruby etc.)

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Păi dacă acasă înveţi html, php, java, aspx da poţi logic că poţi.
Dacă ştii foarte bine astea, dar să ştii că trebuie să faci şi cursuri şi să ai diplomă.
În primul rând să ai ECDL Complet apoi să cauţi cursuri oferite de diverse companii care oferă şi diplomă pentru acestea. Degeaba ştii foarte bine dacă nu ai patalama.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti ajunge "IT-ist" asa cum ii zici tu daca stii programare la modul general. Un programator bun nu trebuie sa stie un limbaj pe de rost, ci trebuie sa stie principiile programarii, daca le stii, si esti capabil sa le pui in practica atunci poti deveni programator.

Vei avea ceva dezavantaje la un interviu daca nu ai o diploma, dar daca stii meserie te descurci in final.

PS. HTML nu e limbaj de programare

PS2. nu asculta useri gen Anonimuserr. ECDL e un nimic in programare si niciun angajator nu se uita la prostia aia