| alexandruth a întrebat:

De unde as putea cumpara carti cu care sa invat limbajele de programare C++, Pascal, JavaScript, HTML si PHP? Nu vreau manuale scolare si nu ma indrumati sa caut pe google ca nu gasesc. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru programare Web utilizezi www.w3schools.com
E site-ul mama!
Pentru C++ si Pascal la fel, poti gasi resurse online. N-are rost sa dai bani pe carti pentru ca ceea ce vrei tu sa stii se poate invata gratis.
Insa invata doar C++. Majoritatea limbajelor seamana cu el.

Gasesti pe Google tot ce vrei. Numai ca nu vrei sa gasesti, nici sa cauti probabil.

DAR, daca vrei neaparat sa dai banii pe ceva totusi util, ok. Ai auzit de librarii...chiar si online? Cauta acolo! Eu n-am ce sa-ti recomand din simplul motiv ca nu pot sa-ti recomand ceva dintr-o librarie. Internetul e cea mai buna resursa! Invata s-o folosesti!

| alexandruth explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca e cea mai buna resursa dar mama nu intelege si tine neaparat sa invat din carti. Vrea doar sa programez, nu si sa citesc de pe calculator. Nu intelege, asta e. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandruth):

Http://www.youtube.com/watch?v=DPjoEKvf_x0

Videotutorial C++ in romana!

Mama nu stie mai bine! Ea se pricepe la altceva, nu la cum se invata programare! Programarea se invata pe calculator si se face pe calculator, nu pe hartie si carti! Si asta ti-o spune cineva avizat in domeniu!