Întrebare recomandată | Krs123153 a întrebat:

Se castiga bine din kinetoterapie? Merita facultatea, care este salariul in Romania/strainatate?

7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

In spitalele de neurologie sau sectiile de ortopedie, kinetoterapeutul este foarte cautat. Iti recomand profesia asta,atata timp cat stii ca nu te deranjeaza lucrul cu oamenii instabili, cu handicap fizic sau mental. Se castiga foarte bine, mai ales daca reusesti sa ii chemi si in privat sau sa mergi tu pe la ei pentru a le acorda terapia necesara. Trebuie sa iti placa sa-i indrumi, sa-i ajuti la nevoie si nu in ultimul rand, sa comunici cu ei.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Se căștigă foarte bine,dar este o singură și foarte arzătoare problema! problema este că trebuie să cunoști și foarte bine meseria de kinetoterapie, altfel, ce-ai să faci cu clientul? ideea mea este următoarea! dacă cunoști meserie, intră imediat la făcut golomele! nu mai sta pe gănduri, că vie 1 mai și trebuie baniiiiiiiiiiii!

Răspuns utilizator avertizat
| andrabella a răspuns:

Un kinetoterapeut in cluj castiga 1.500 MILIOANE Începător, in strainatate un începător castiga de la 1500 euro in sus

| Tomitza38 a răspuns:

Se castiga foarte bine din asta. Spre exemplu de 2 ani fac tratament kinetoterapeutic si abonamentul costa 2500 lei ( 12 sedinte). Meseria necesita multa preocupare, munca si forta in maini. Nu e usor insa iti pot recomanda pe cineva cu care sa iei legatura in caz ca vrei sa te angajezi

| Iacob_Sebi_1995 a răspuns (pentru Tomitza38):

Buna ziua. Sunt masterand pe specializarea Kinetoterapie in Traumatologie sportiva. In ce zona a tarii cunoasteti pe cineva care poate ajuta la angajare?

| Valeriu_Adrian_1981 a răspuns:

Orice altceva