| UbexFlo a întrebat:

Stie cineva daca de la liceul de arta pot merge mai departe la Academia De Politie? Ma intereseaza pentru ca deocamdata ma ocup de muzica dar sunt atrasa mult de politie si vreau sa le fac pe aman2 o data. Fundatongue

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Sigur că poți, însă trebuie să te pregătești intens la toate materiile și să nu neglijezi probele sportive. Este neceasară o muncă asiduă și antrenamente serioase pentru a le trece. Încă ceva, controlul medical este obligatoriu și eliminatoriu, de aceea te sfătuiesc să faci un control în prealabil, inclusiv oftalmologic. Au existat cazuri în care, candidații, foarte bine pregătiți au picat din cauza unor afecțiuni de care fabar nu aveau (la ochi de exemplu).
Mari succese și o zi cu zâmbet să ai!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a urma studii superioare nu are importanta profilul liceului absolvit, important este sa ai diploma de bacalaureat si sa reusesti la facultate. Asa fiind poti sa mergi la Academia de Politie. Numai bine!

| alessia5158 a răspuns:

Nu te poate impiedica orientarea/profilul liceului pentru a da concurs la Academia de politie!--- mai degraba o slaba conditie fizica ( astia au bareme la probele fizice ) sau o slaba pregatire la romana, istorie si o limba de circulatie care nu-ti va permite sa te regasesti ma sus de linie. Numai bine!

| BOOBZen a răspuns:

Important e sa ai diploma de bacalaureat,nu conteaza liceul,Apropo, si eu sunt din Constanta si sunt la Colegiul National De Arte Regina Maria, Daca esti si tu acolo e marfa

| UbexFlo explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, as vrea sa pot sa va dau la toti funda insa nu se poate asa ca nu o sa dau nimanui ca sa nu se supere nimeni.O sa dau vot celor care ati raspuns happy goldfishKrissy eu sunt din Bacau dar daca vrei, putem tine legatura.Imi lasi un privat cu id-ul tau si vorbim.Imi place sa cunosc cat mai multe persoane care au aceleasi pasiuni ca mine.Multumesc inca o data tuturor pentru raspunsuri.