| andreuttz a întrebat:

Salut.Anul asta termin liceul si ma gandeam sa dau la scoala de politie de la campina si vreau sa intreb care este diferenta dintre scoala de politie de la Campina si academia de politie de la Bucuresti?
Adica ce ies in urma terminarii scolii de politie de la campina sau dupa ce termin academia de politie?
Cineva care a trecut prin asta sau stie rog sa raspunda.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de politie este o scoala post liceala si din ea iesi agent (subofiter) de politie iar Academia de Politie este similara unei facultati si iesi ofiter de politie.

| andreuttz explică (pentru Ioandelasal):

Si ce face mai exact subofiterul si ce face ofiterul.si daca imi poti spune daca nu pot face academia de politie, scoala de politie merita facuta saau? Multumesc