| DanielleM a întrebat:

Vreau sa dau la liceul militar.
Daca o sa absolv acest liceu, pot da mai departe la academia de politie sau jandarmerie?

Daca ati fost in cazul meu, mi-ar fi foarte util!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea oricarui liceu, indiferent de profil, poti candida la orice facultate, asa ca si cu liceul militar poti candida la facultatea de politie ori jandarmerie. Pentru aceste 2 facultati este important sa indeplinesti conditiile cerute si sa reusesti la admitere.

| NelsonM a răspuns:

Daca vrei sa fi gabor sau jandarm nu ai ce cauta la lm acolo te pregatesc de armata nu de alte facultati doar daca nu vrei sa platesti cei 4 ani de studiu e scump