| deffer a întrebat:

sunt anul 1 la matematica,si.din intamplare nu prea am inteles materia la geometrie, asa ca..imi poate explica si mie "ca la prosti" ce inseamna sau/si ce este acela un spatiu euclidian real, acel g din spatiile euclidiene si g(indice 0),ce sunt alea forme patratice,ce inseamna reper si baza, ce inseamna reper canonic.Am avut cateva incercari de a le invata,dar stilul profei de predare e putin peste nivelul meu de pregatire(in esenta,vreau sa spun ca ma pierd foarte usor in definitiile ei si nu inteleg).Tot odata daca aveti cumva,ceva site-uri utile pentru materia de facultate, orice e bine venit! Va multumesc pentru atentie!

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Ce tip de geometrie? Analitica?

| AlexCristi97 a răspuns:

Gasesti pe Youtube clipuri cu profesori care explica aceste notiuni si le explica destul de bine. Am reusit sa imi iau examenul cu 6, eu fiind la inginerie.

| deffer explică (pentru AlexCristi97):

Imi poti spune cativa profesori care posteaza pe Youtube cursuri online?

| AlexCristi97 a răspuns (pentru deffer):

Nu stiu, eu cautam direct notiunile si gaseam clipuri cu explicatii si probleme rezolvate. Am vazut acum ca unele sunt doar demo si probabil trebuie sa iti faci cont pe pagina lor si sa platesti.