| Peter2964 a întrebat:

Sunt clasa a 10 a si practic atletism de 5 luni am miopie -4.25 la un ochi si -3.75 la celalalt. am doua intrebari :1) Dacă fac atletism acest sport imi afectează ochii sau nu? Si a doua:Anul trecut mi-a stagnat miopia si as vrea ca la 18 ani sa fac operatie cu laser exista sanse sa mai creasca? Acum am 17 ani si am inteles ca trebuie sa ai un an de stagnare.

1 răspuns:
| RADUTHEBOSS a răspuns:

Pentru prima intrebare :nu iti afecteaza vederea pentru a doua intrebare chiar nu stiu