| andrei9530 a întrebat:

Am ochelari de 7 luni si am astigmatizm ( am +0.50 la un ochi si -0.25 la celalalt ochi) si vreau sa intreb care sunt conditiile pentru a face operatie cu laser si care sunt riscurile acesteia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Riscuri nu prea sunt, dar daca nu ai peste 18 ani nu te poti opera. Operatia dureaza 30 de min. maxim o ora depinde cat de complicata este.