| mihaibratu2000 a întrebat:

sunt clasa a 12-a pe profil vocational adica sportiv si saptamana asta am de sustinut proba la atestat, ce pot face eu cu acel atestat, cu ce ma ajuta pe mine? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Și eu tot acolo sunt, același an. Practic devi instructor sportiv (ex: antrenor, profesor etc).

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu pot sa cred ca ai ajuns a 12-a la un liceu sportiv si habar nu ai de ce ai facut liceul ala.
Pentru ca la sfarsitul lui primesti o certificare, un atestat. Oare de ce?

| marevna13 a răspuns:

Poti deveni antrenor sau instructor (de fitness, inot etc)