| Vasy09 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si as vrea sa dau la profil "Vocational",dar nu stiu ce poti iesi de acolo adica ce meserie voi avea pe viitor. Daca dau la Profil vocational "sportiv-fotbal" ies fotbalist sau? Ajutati-ma va rog, dau funda! big grin

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

La liceul sportiv vei face materiile ca la clasa de filologie(aproximativ).Vei avea multe ore de antrenament si participari la campionate.In final vei obtine diploma de bacalaureat care iti va da dreptul sa urmezi orice facultate.Fotbalist poti ajunge daca esti foarte bun si te angajeaza un club.