| Zozohun a întrebat:

Sunt clasa a VIII -a din Constanța, si as vrea in viața sa ma axez pe mate-info / mate-fizica.
Eu in examen nu stiu daca as putea aveam media din examen + cea din 5-8 peste nota 8. Ideea e ca liceul călinescu de profil mate-info ultima intrare a fost de 8.47
Daca nu reusesc sa intru la el, celelalte licee de mate-info / fizica sunt de la media 7.5 in jos si nu stiu daca se invata ceva acolo la o medie asa mica.
Si nu stiu ce să fac, daca nu intru la cel cu 8.47 ce sa fac? Sa intru la cel cu media sub 7.5 sau sa ma duc pe alt profil?(as vrea tot ceva real). La facultatea de IT contează mult si liceul?

3 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Liceul este mai mult de umplutura. Daca vrei sa inveti ceva, o faci acasa plus ca IT nu se face la liceu, cel putin la mine decat un amarat de c++. Faci liceu/facultate pentru hârtii, ceea ce te v-a ajuta pe viitor se invata acasa dar mna...Romania si daca nu ai hartiile de bac/facultate nu faci mai nimic.

| sierra1 a răspuns (pentru marian37):

Ești tare mariane!
"Liceul este mai mult de umplutura"

| zharmas a răspuns:

Se invata aceeasi materie nu exista,, Liceu Prost'' In toate liceele din Romania se invata la fel doar ca se intra cu media mai mica pentru ca la acel liceu s-au dus foarte multi pe profil uman si cand se duc multi pe profil uman si foarte putini pe real sau invers se scade media de ex la liceul de unde stau eu inainte se intra cu 8-9 acum cu 7.20-8 pentru ca nu mai sunt persoane car vor pe acest profil. De preferat e sa te duci pe ce profil iti place si nu la jumatatea semestrului sa te razgandesti.