| Zozohun a întrebat:

Sunt clasa a VIII a din Constanța, si as vrea in viața sa ma axez pe mate-info / mate-fizica.
Eu in examen nu stiu daca as putea aveam media din examen + cea din 5-8 peste nota 8. Ideea e ca liceul călinescu de profil mate-info ultima intrare a fost de 8.47
Daca nu reusesc sa intru la el, celelalte licee de mate-info / fizica sunt de la media 7.5 in jos si nu stiu daca se invata ceva acolo la o medie asa mica.
Si nu stiu ce să fac, daca nu intru la cel cu 8.47 ce sa fac? Sa intru la cel cu media sub 7.5 sau sa ma duc pe alt profil?(as vrea tot ceva real). La facultatea de IT contează mult si liceul?

1 răspuns:
| SkandallKamataru a răspuns:

Las-o dracu de medie de admitere, tu uite-te sa vezi cati au luat bacul si cu ce nota ca asta e important, daca inveti poti sa ajungi la facultatea de it de la orice liceu de mate-info.