| Zozohun a întrebat:

Sunt clasa a VIII -a si miercurea viitoare dau bilingv-ul la limba engleză.
Îmi puteti spune ce ar trebui sa învăț sau ce sa fac sa iau nota peste 6 (ca sa trec)?

2 răspunsuri:
| Krax256 a răspuns:

In principiu trebuie sa inveti ceva din limba engleza. Daca nu, o sa ajungi sa vorbesti ca un actual prim-ministru roman (nu dau nume).

| gggf a răspuns:

Din câte știu la examenele de clasa a opta o să vă dea un text în engleză. Tu trebuie să știi cât de cât să traduci, și o să fie întrebări din acel text, dar îți recomand ca la ora de engleză să întrebi.