| johnnyxmafiotu a întrebat:

sunt elev in clasa a 9a pe profil tehnic.suntem putini copii in clasa, mai exact 17 si vreau sa ma transfer la un alt liceu pe filologie. directorul de la liceul la care vreau sa ma transfer a zis ca imi va aproba transferul,dar trebuie si aprobare de la liceul la care sunt? si daca da, ma poate obliga directorul de aici sa nu ma transfer? plz am nevoie de ajutor.

1 răspuns:
| Alina291 a răspuns:

Da, ai nevoie si de aprobarea directorului de la liceul la care inveti in momentul actual, insa el nu te poate impiedica sa te transferi.