| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.sunt clasa a 9a la un liceu din Craiova.dar suntem putini copii in clasa si vreau sa ma transfer in alt liceu pe filologie.eu sunt pe profil. electric.ma poate obliga directorul de aici.sa nu ma transfer chiar daca clasa se va desfiinta? mentionez ca directorul de la liceul la care vreau sa ma transfer imi va aproba transferul...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transferul se avizeaza de Consiliul de Administratie a liceului in care esti si se aproba de CA al liceului unde vrei sa te transferi. Trebuie sa fi avut media de intrare mai mare ca a ultimului intrat la liceul unde vrei sa te transferi.
De impiedecat nu poate, depinde daca indeplinesti conditia si daca CA va tine cont sau nu de avizul dat de CA de la liceul actual.