| alexionut45 a întrebat:

sunt meserii banoase pe baza materiei de istorie?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu exista asa ceva happy Nici macar arheologii, nu sunt bani pentru sanatate si invatamant, pentru arheologie nici atat. Academia de politie ar fi o varianta, la politie se da romana, istorie si o limba straina iar la arhivistica (tot la academia de politie) se da istorie la admitere, in politie e ceva mai bine decat in alte domenii, numai sa treci de probele sportive.

| MariusGomoi a răspuns:

Ar putea sa fie, poti devenii profesor de istorie sau te poti angaja la un muzeu, sau poti fi ghid turistic pe baza istoriei din trecut

| CiciFagaras a răspuns:

Pai depinde, din cate stiu eu cea mai bine platita slujba pe baza materiei de istorie este arheologul.