| BogdanGFX a întrebat:

Sunt pe clasa a 11-a la un profil economic dar pe viitor as vrea sa urmez o facultate de automatica si calculatoare. Conteaza asa mult faptul ca nu am fost la un profil mate-info? Imi va fi usor sa trec de la contabilitate la informatica? Stiu ca mai am destul pana sa-mi aleg o facultate, dar vreau sa fiu pregatit dinainte.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa conteze mult pentru ca nu ai facut matematica de nivel M1 care se face la mate info si probabil nici informatica la un nivel care sa iti dea o parere despre programare

| BogdanGFX explică (pentru suntserios):

N-am facut niciun fel de informatica. Fac doar TIC, ceea ce e o mare prostie.

| neutrino a răspuns:

Conteaza, pe langa "bac", sa stii multa matematica si fizica pentru a putea intra la o astfel de facultate.

| SatanicBear a răspuns:

Nu conteaza profilul dat fiind faptul ca programarea se face de la 0, deci nu ai nevoie de cunostinte. Poti intra si daca ai fost la filologie. Iti va putin mai greu pentru se face multa matematica, si tu, din cate vad, ai fost la M2.