| iopdu1 a întrebat:

Salut! Sunt elev in clasa a 10 la profilul mate-info si as vrea sa ma transfer pe un alt profil la alt liceu in semestrul 2.
Mai exact,as vrea sa ma duc pe profilul economic in contabilitate deoarece simt ca materiile acestea reale(informatica,fizica, chimie)nu sunt de mine, iar la matematica as vrea sa urmez un nivel mai usor.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Numeusorderetinut a răspuns:

Eu cred ca daca te-ai gandit serios la asta nu ai de ce se nu o faci. Eu sunt pe mate-info si chiar daca am avut si eu perioade in care m-am gandit ca poate mi-ar fi mai bine pe alt profil, in adancul sufletului meu, mereu am stiut ca asta mi se potriveste cel mai bine. Si pana la urma sa fim seriosi nu conteaza atat de mult profilul pe care il faci, gandeste-te ca exista oameni care de la mate-info intensiv si au ajuns la facultatea de litere. Mai greu invers intr-adevar. In plus cred ca o sa-ti fie mai simplu la economic, cu atat mai mult daca zici ca te-ai cam saturat de info, fizica si chimie.