| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare mai complicata. imi doresc foarte mult sa devin pilot superior al aviatiei civile. vreau sa stiu daca este liceul de aviatie la bacau sau la bucuresti. as vrea sa incep studiile de la liceu. daca nu exista aceste licee unde as putea incepe cursurile? doar la privat? as vrea sa iau legatura cu un pilot TAROM pentru a-mi clarifica unele nelamuriri...

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| NedelcuRemus a răspuns:

Mi se pare in Bucuresti. Funda?

| destiny90 a răspuns:

Cum adica piliot superior?! Colegiul Tehnic de Aeronautică Henri Coandă

Adresa: Bd. Ficusului, nr 44
Bucuresti, sector 1
Telefon, Fax: 021 232 36 16

| destiny90 a răspuns:

Scza-ma,esti idiot? nu exista liceu pentru piloti de aeronave, cu atat mai mult DE AERONAVE MARI.

| Vlad43 a răspuns:

Vreau un raspuns mai concret nu tehnic. pilot de aeronava Boeing 737 sau 747. studiile unde le pot face