| Anonim420420 a întrebat:

vreau si eu niste idei de facultati cu care pot iesi cu o meserie banoasa, nu ma luați cu fa ce-ti place, vreau doar niște idei de meserii cautate ca sa stiu spre ce facultate sa ma indrept.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Informatica

| Yurisa a răspuns:

Info, clar. Stiu pe cineva care lucreaza si inca nu a terminat facultatea

| Raducons a răspuns:

Ase,automobile,calculatoare,inginerie electrica.mecanica,medicina

| FruttiFresh300 a răspuns:

Tot ce conține matematica și informatică.

| Panteraa a răspuns:

IT ramane in continuare cel mai cautat domeniu si se scot bani frumosi. Stiu persoane care la un part time pe timpul facultatii scot si cate 25- 30 de milioane pe luna, fiind incepatori. Acum depinde si de companie. La urma urmei poti sa scoti bani frumosi din orice meserie daca muncesti mult si tintesti tot mai sus.

| TrustMeIKnow a răspuns:

IT, adica profilele: Calculatoare, TI.
Cursurile/'master cred' pentru securitate cibernetica se poate face daca ai terminat calculatoare sau ceva de genul, trebuia sa fi terminat un profil de tip calculatoare, are salarii cuprinse intre 40.000 EURO si +150.000 EURO, dar asta nu este pentru oricine, la fel si partea de IT, trebuie sa fi atras de ea in primul rand pentru a putea intelege si invata.

| Andrei899 a răspuns:

Intr-adevar este banos sa fii programator dar sa ai afaceri poate sa fie mai banos

| DIGIT4L a răspuns:

Informatica clar, dar trebuie sa te pregatesti spiritual de invatat laughing, trebuie sa fii bun ca sa ai salariu mare, asa ca pregateste-te sa inveti programare, matematica, fizica, geometrie(in functie de domeniu).

| andrei390 a răspuns:

Facultatea de geodezie mai bine ramura de topografie e cautata