| midnight_2375 a întrebat:

Care sunt cele mai cautate facultati?

Dar cele mai cautate meserii pe timp de criza?

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

@lovelysoul - cand spui constructii, nu inseamna fierari, zidari sau altceva. Am la facultate fete. Probabil, majoritatea vor lucra in proiectare, fiind ingineri proiectanti. Adica stand la calculator si proiectand. Cornel ti-a raspuns bine.

| BRG a răspuns:

Gropar că mor oamenii mereu.

| cornel a răspuns:

In constructiihappy

| Ana213 a răspuns:

Cred ca cele postliceale de genul scoli de politie de : frontiera, pompieri, academii deoarece nu trebuie sa platesti banii pe chirie si pe mancare.

Iar job urile cele mai cautate sunt din pacate cele din domeniul confectiilor, lemnului, si muncilor de jos. (pentru necalificati) si nici acolo nu mai se prea angajeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatile mintale sunt cele mai de dorit in ziua de azi.meserii? statul la umbra, cu catargul in sus, scuipatul in dunare, sa creasca apa, tunsul gastelor pe burta, sa suga boboceii, tunsul oualelor, procuror de ...de toate cele. bagator de seama, sau catel de sef. pisacios in contra vantului.frecator de menta, fiindca e sezonul. taietor de frunze la caini, raspandac, zvonist.

| midnight_2375 explică:

Si pentru fete? Nu cred ca se descurca fetele in constructii!