| anonim_4396 a întrebat:

ce facultate as putea sa urmez? sunt indecisa. imi place muzica dar daca urmez conservatorul nu cred ca o sa ajung ceva. nu stiu. voi ce facultate urmati? ce meserii sunt cautate?

2 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Întrebarea asta ar putea avea un răspuns simplu de la tine.
Ce este cel mai căutat? Calculatorul. Domeniul ăsta e printre cele mai plătite şi căutate.
Dacă îţi place muzica, axează-te pe asta.
Degeaba faci politehnica, dacă intervine monotonia. O să te ştergi cu banii la cur.

| Andrutzza31 a răspuns:

Daca te pricepi la chimie si iti este oarecum teama sa faci operatii poti face facultatea de farmacisti.Ar fi o meserie usoara, nu e deloc solicitanta si gandeste-te ca mereu va fi nevoie de tine deoarece intotdeauna vor exista persoane bolnave.