| coadadematura a întrebat:

Salut,trec clasa 11 filologie si as vrea sa am o cariera militara in viitor.
Ce ar trebui sa fac pentru a ajunge ofiter in armata română dupa ce iau bacalaureatul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa intri la o academie militara. Detalii vezi aici:
https://dmru.mapn.ro/

| baru a răspuns:

Academie, aptitudini sportive.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Te duci la Centrul Militar Judetean sau teritorial si la biroul recrutari iti da toate lamuririle. Dar vezi ca ar fi bine sa o faci pana la sfarsitul anului, deoarece din luna ianuarie-februarie 2021 incep diferite probe: examen medical, examen psihologic, pregatire fizica.