| Marius019930 a întrebat:

Salut tuturor, am si o intrebare pentru cei care au terminat ASE-ul Finante Banci Administrarea Afacerilor si Economie sunt studenti sau lucreaza in domeniu. Ma-as putea angaja in domeniu dupa ce termin facultatea si vre 2 mastere (banci companii multinationale)
este cautata diploma de economist ASE de catre angajator.
Mentionez ca sunt in primul an la stomato, dar 6 ani mi se par o viata...

1 răspuns:
| Liviu_2019 a răspuns:

Conteaza ce stii sa faci, CREDE-MA. Daca stai si nu lucrezi pe parcursul celor 3 5 ani nu ai cum sa iti gasesti un job in domeniu dupa. Poti sa ai 5 mastere nu 2 ca daca nu ai multe abilitati practice degeaba. La noi in facultatile din Romania in special cele din domeniul economic inveti multa teorie, asta ti-o spun in calitate de fost Aseist.
Te poti angaja pe parcursul facultatii ca operator call center la o banca si dupa care sa promovezi pe un post superior, dar depinde ce intelegi tu prin post in domeniu.
Stiu ca mai sunt acei consultanti financiari pe care ii intalnim noi in agentiile bancare dar si acolo trebuie sa fii prezentabil si numai, etc etc.