| MattySmile a întrebat:

Va rog frumos, ce poezii as putea invata pentru examenul de admitere la UNATC? Deasemenea trebuie sa invat si o povestire, vreo idee? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Hiperbuburuza a răspuns:

Ai putea sa inveti FRUMOASA FARA CORP. Este scrisa de Mihai Eminescu si e deosebita, preferata mea. In alta ordine de idei, dacs vrei sa fii originala poti sa inveti una de Carmen Tiderle, una foarte amuzanta. La raionul cu poezii de la Carturesti gasesti mai multe. In ceea ce priveste povestirile, ai putea sa inveti una scrisa de un autor debutant, din cartea best fantasy&horror. Iti doresc mult succes!?