| Peter920 a întrebat:

Salut, voi ați lasă facultatea pentru un post de muncă? Intreb deoarece am lucrat doi ani înainte de facultate si acum parca nu am motivație sa învăț, parcă vreau sa ma întorc înapoi la muncă

8 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Fiecare lucru își are vremea lui. E mai usor sa inveti cand esti tanar si nu ai obligatii.La fel e mai ușor sa faci facultatea la zi decât la fara frecventa. Si serviciu si facultate e stresant. Eu in locul tau as alege sa continuu facultatea.Succes!

| DarthNiger a răspuns:

Facultatea poti sa o faci oricand vrei, nu e obligatoriu sa o faci in momentul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să faci acum facultatea, măcar scapi de o grijă când o termini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Osneros a răspuns:

Da, daca as gasi ceva in domeniu, doar ca asta e echivalentul cailor verzi pe pereti. N-as renunta la facultate sa lucrez la casierie la KFC sau Kaufland.

| Marbea a răspuns:

Daca ai un job bun si iti place ceea ce faci poti amana facultatea. Multi au facultate si lucreaza pe posturi pentru care nu se cere.
Trebuie sa te gandesti daca ceea ce faci acum vrei sa faci si in viitor sau daca ai posibilitatea sa promovezi la locul de munca.
Tu singur trebuie sa decizi! Multi fara facultate castiga mult mai bine decat unul cu facultate, depinde de job.

| Peter920 explică (pentru Marbea):

Ma gandeam sa las de facultate la zi si sa merg la fără frecventa, salariu e bun imi convenea si imi plăcea postul de muncă.

| Marbea a răspuns (pentru Peter920):

Foarte bine, asa fa, dar incearca intai sa le duci in paralel, nu ar merge? Daca nu, e bun asa, bine ar fi sa o termini daca tot ai inceput-o!