| Ionuț346546 a întrebat:

Salut! Vreau să dau la Academia de poliție și o să trec clasa a XI-a.O să incep să fac meditații la engleză și română din toamnă dar aș vrea să mă mai pregătesc până o să incep. Știți cum aș putea să invăț engleza, pentru că știu aproape foarte bine cum să traduc propoziții din engleză in română dar stau cam prost la formarea lor.Nu știu ceva un site,orice m-ar ajuta foarte mult și la istorie nu mai imi permit incă un meditator dar o să văd eu cum fac să o invăț, dar dacă știți tot la fel un site ceva și pentru istorie v-aș fi recunoscător

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești prost rău dacă faci meditații la română. Fă doar la engleză meditații, asta chiar o să te ajute, nu numai pentru examen.

| xkhldhoudody a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti prost rau. La academie se cere foarte multa gramatica, care este foarte grea si iti trebuie cineva care sa ti explice calumea materia. Poti invata si de pe Youtube, dar e mai greu.