| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor, de 2 zile m-am apucat de învățat pentru Academia de politie la romana si istorie e totul ok, dar la engleza pur si simplu nu pot sa inteleg, degeaba invat teoria pentru ca nu raspund corect la nici o intrebare din cartea de teste. Aveti voi vreo idee de cum pot reusi sa inteleg cum se rezolva acele teste sau un site de unde pot invata mai usor? Meditatii nu pot face.Multumesc

1 răspuns:
| mastadont a răspuns:

Pur și simplu trebuie să îți ridici drastic nivelul la care cunoști limba engleză. Acest lucru se face cel mai ușor prin meditații cu un profesor bun dar mai poți încerca și singur, să citești cărți de gramatică, vocabular, și prin cursuri online.