| TheWingNight a întrebat:

Nu prea stiu cum sa incep big grin, am o mare pasiune pentru masinile tunate. Vreau sa devin mecanic auto dar nu orice fel de mecanic vreau sa invat sa tunez masinile intr-un mod mai extrem adica nu un tuning de asta mic vreau sa invat sa modific motorul si alte chestii ca de exemplu sa am o masina de 200 cp si sa o tunez sa o fac de 500 cp(e doar un exemplu). Pentru a invata chestiile astea ce trebuie sa fac? ca eu m-am gandit sa fac niste cursuri de mecanic auto si sa fac si facultatea de mecanic auto( asta daca exista ca nu m-am interesat dar cred ca exista). Daca fac astea 2 ce trebuie sa mai fac? exista si cursuri de tuning sau ceva de genu? Multumesc. Funda celui caremi raspunde corect.

4 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Am cunostinte care nu au studii in domeniu, dar sunt specialisti in tot ce tine de o masina. In concluzie iti trebuie multa practica, dar desigur la nivel oficial ( din pacate ) diploma e instrumentu` care iti atesta calitatile, ci nu calitatiile in sine, in cele mai multe cazuri.

| TheWingNight explică (pentru evostyle7):

Ai perfecta dreptate dar eu ma gandeam ca daca fac niste cursuri si fac si facultate o sa invat mai multe.

| evostyle7 a răspuns (pentru TheWingNight):

Ar fi foarte bine pentru tine sa studiezi si sa lucrezi in domeniul in care iti place. Pacat ca asemenea firme exclusiv de tuning sunt rare, dar in domeniul auto la general sunt sanse. Mult succes.

| TheWingNight explică (pentru evostyle7):

Multumesc, la fel si tie iti doresc succeswinking