| Ovydiw a întrebat:

Vreau sa merg la liceu si sa intru la un profil.
M-am gandit ca ar merge electric automatizari, dar nu stiu ce as putea iesi, ce meserie sau daca ar fi o meserie buna, sa nu mor de foame...
Va rog ziceti-mi ce pot sa ajung de la electric automatizari, si ce facultate pot urma?

1 răspuns:
| dragos9234 a răspuns:

De la profilul electronica si automatizari poti deveni chiar tehnician in tehnica de calcul daca vei urma o facultate de profilul asta.
Daca nu te duci la facultate pe acel profil poti deveni inginer, profesor, electrician...