| Mihai_Victor_1989 a întrebat:

Cum sunt liceele cu profil tehnic electric sau electronica automatizari si ce as putea sa ajung dupa ce le termin?

1 răspuns:
| Seby90 a răspuns:

Au un impact foarte mic in viata ta. Am terminat profilul automatizari si din greseala am ajuns sa practic oarecum... meseria, m-a ajutat foarte putin, mai ales ca la practica nici nu ma duceam.

Liceul nu are relevanta prea mare... conteaza facultatea... dar sanse sunt ca si dupa facultate sa nu ramai decat cu diploma.

In general te specializezi la locul de munca si incet incet, evoluezi in domeniul respectiv. Mai important decat facultatea as spune ca este primul loc de munca.

Bafta.

Apropo, nascut in 89 si vb de licee? Curios.