| RaulEma123 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi raspunda cineva care a terminat la facultatile pe care o sa le mentionez sau stie sigur despre ce vorbeste... Ce va scrie pe diploma mea dupa ce termin ubb matematica informatica, sau informatica si ce va scrie pe diploma mea daca termin politehnica la calculatoare sau ingineria sistemelor

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe cea de la mate info o sa scrie ca esti licentiat in informatica
sau
licentiat in matematica informatica, specializarea informatca

pe cea de la AC o sa scrie ca esti inginer