| DaWTF a întrebat:

Care este diferenta intre departamentele din cadrul facultatii de automatica si calculatoare, Politehnica, Bucuresti?
P.S. acestea sunt: Calculatoare; Automatică si Ingineria sistemelor; Automatică si Informatică industrială.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De fapt sunt 4 daca le ai impartit asa

Calculatoare - pune accentul pe partea de hardware, proiectare microcontrolere, programare embedded

Tehnologia Informatiei - pune accentul pe partea software, programare software.

Automatica - tot ce tine de automatizarea sistemelor, robotica samd

Informatica Aplicata -sper sa nu ma insel aici, dar e vorba mai mult de partea de software in ceea ce priveste automatizarea sistemelor