| florinadrian1994 a întrebat:

Salut, vreau sa va cer si voua parerea.Sunt baiat, am 19 ani, la liceu.Mie de mic mi-a placut sa dansez.Cand aud muzica nu ma pot controla, imi place sa dansez hip-hop, street style...si o fac bine, nu o spun doar eu, o spun si altii.Simt ritmul melodiei in mine, simt fiecare sunet, dansez mai tot timpul, cand dansez parca ma simt in lumea mea, imi vin miscari din imaginatie, din ce vad la altii etc. Tata la 14 ani m-a dat la box(l-am facut bine 1 an si jumatate) apoi m-am apucat de canotaj (am facut timp de 1 an) dar am renuntat din motive financiare(sa nu credeti ca am fugit de greu sau altceva, eram foarte muncitor si toata lumea o stia). Acum am 19 ani si sunt la rugby tot de 1 an si nu stiu ce sa fac, ma gandesc ca nu prea fac ceea ce imi place.Eu normal iubesc dansul si muzica dar fiind o fire atletica si muncitoare m-am orientat pe sporturi grele ( si la indemnul tatalui).Imi dau seama ca fiecare sport pe care il fac imi confera anumite avantaje in societate si ma cizeleaza ca om, dar ma gandesc ca poate gresesc daca nu fac ceea ce ma pasioneaza. Acum nu ma duc la o sala de dans din motiv ca e 70 lei/luna( poate totusi as putea sa fac un sacrificiu financiar), ma gandesc ca e si tarziu acum sa ma mai apuc de dans pe bune, trebuie sa invat si pentru. BAC si am si antranamente la rugby.Am impresia ca am ascultat mai mult de altii in loc sa-mi urmez pasiunile si asa am ajuns sa renunt la primele doua sporturi facute, nu ma simt sigur pe mine.Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| Nibichanh a răspuns:

Desigur, sa continui dansul