| euuuu a întrebat:

FUNDA! Eu fac street dance.Colegii mei de trupa nu sunt tocmai "cuminti" ca sa spun asa.(si unii nu invata atat de bine). Diriginta mea mi-a spus sa ma gandesc ce fac cu aceste cursuri, pentru ca ei nu-i plac colegii mei(trebuie sa mentionez ca eu invat foarte bine). Diriginat a sunat-o si pe mama si i-a spus sa discute cu mine si ca ar fi bine sa intrerup legatura cu aceste "personaje". Simt ca nimeni nu ma intelege cat de mult imi place dansul si cat de bine ma simt cand dansezstraight face. Acum au aflat si o parte din colegii de trupa si ei ma sfatuiesc sa nu renunt daca imi place.Eu nu vreau sa renunt.Maine dirigina ma v-a intreba ce am hotarat, iar eu as vrea sa ii spun ca imi place mult prea mult dansul pentru a renunta la el(cu toate ca ea mi-a spus ca pot sa merg la dansuri sportive... dar nu-mi plac)Cum as pute-a sa-i spun pentru a fi de acord? Dar mamei mele cum as putea sa-i spun in asa fel incat sa ma lase in continuare la street dance?(as vrea sa le impresionez si pe mama si pe diriginta in asa fel incat sa inteleaga cat de bine ma simt cand dansez)Multumesc!

Răspuns Câştigător
| GhAgHiChAdEbUzZzUnAr a răspuns:

Pai...nu stiu ce este rau in chestia asta cu street dance.adica ce rau poate sa ti fac? in fine...cu mama ta poti sa discuti astfel: (poate sti ce ii face mare placere mamei tale sa fac )ii spui daca ea ar renunta la ce ii place cel mai mult sa fac cum ar reactiona.si pana la urma e mama ta trebuie sa fie alaturi de tine si sa te sustina orice ar spoone diriga ta sau altcineva. poti sa iti inviti prieteni aksa si sa discutati cu mama ta si cu diriginta despre loocrul acesta.si cu ocazia asta le faceti si o reprezentatiewinking. sper ca te am ajutat:*. funda?

6 răspunsuri:
| lightmyfire a răspuns:

Buna.Exact ce-mi zici tu asta a fost visul meu, sa dansez street dance.Dar de unde esti din Bucuresti? Stiu si eu 2 trupe:X super tari.Pai cum as putea sa te ajut sa o convingi pe mama ta cat si pe diriginta? poti sa le zici ca sa faci numai in weekend ca sa nu-ti dai peste cap programul. Poti sa-ti zici ca e un hobby si te pasioneaza si vrei sa-l faci. Poti sa-i arati cativa pasi sa faci impreuna cu colegii tai niste pasi pe o mel si sa arati mamei tale si dirigintei.Ai grija si daca intr-adevar asta e VISUL TAU SA NU TE DAI BATUTA, SA LUPTI PT CE ITI PLACE PT CA SE MERITA! Eu nu-s din Bucuresti dar as merge pana acolo sa fac, momentan nu pot dar nu am ce face... sper in timpul facultatii.Ai grija de tine si ce faci cu "colegii aia a tai" sa nu intreaca masura.SUCCES iti tin pumnii, crede-ma.O super zi minunata!

| ella113 a răspuns:

Un singur sfat nu te duce la dans sportiv e mega plictisitor am facut eu un an si ma duceam la cursuri numai ca zicea mama sa fac si eu un sport dar era mega plictisitor

Răspuns utilizator avertizat
| AnaOneBeat a răspuns:

Mai simplu - vino la OneBeat. E cea mai de tot scoala de dans pe street dance din Bucuresti si sunt foarte profi. aici sunt peste 60 de pers la trupa de dans si au manager si pr si de toate. se tin si sedinte cu parintii si vorbesc astia de la birou cu parintii ca sa ii asigure ca totul e ok. Ei organizeaza si cupa liceelor la street dance in bucuresti si multe alte competitii si au castigat anul asta si Hip Hop International locul 1.

| euuuu explică:

Multumesc pentru sfaturi... daca mai aveti idei de niste cuvinte pe care sa i le zic mamei pentru a o convince ...astept.

| KidoOo a răspuns:

Hey big grin Sincer cred ca trebuie sa iti urmezi visul :X
Daca nu,dupa, s-ar putea sa regreti,cati ani ai? ma rog nu conteaza asta dar dupa o anumita varsta nu o sa mai poti face unele lucruri o sa ai alte prioritati, acum trebuie sa iti indeplinesti acest vis pe care il ai! Mult noroc cu mama ta, spune-i ca asta e visul tau, o sa incerci sa echilibrezi totul...cumva laughing pup bafta :X