| ραтяίcία a întrebat:

Cum ar trebui sa ma misc pe ritmul de dans?big grin.nu simt muzicasadsad. in curand se apropie banchetul si nu stiu cum sa ascund faptul ca nu pot/stiu sa dansezbatting eyelashes? Funda!

3 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Pai genul asta de probleme se rezolva de la sine!
Daca nu te simti deloc in stare... atunci bea ceva bauturi alcoolice, crede-ma, alcoolul este cel mai bun remediu pentru a alunga inhibitiile (doar sa nu exagerezi).

| STEA2003 a răspuns:

Daca nu simti ritmul roaga pe cineva sa ta invrte sa dansezi si sa invrti sa asculti ritmul. In caz ca nu e nimeni sa te invete sa asculti ritmul te ajut eu. Inainte sa iei sfaturi de la mine ar trebui sa stii ca am castigat 3 medalii de aur la dans si una de argint.
Asculta cu atentie bataile fa diferenta dintre ele. Uite incepe cu o melodie usoara incearca sa asculti bataile si fa diferenta intre ele.http://www.lotusdance.ro/blog/bataile-muzicale/ Fa cate o miscare pe fiecare bataie. Daca bataia e indelungata fa o miscare lina, daca bataia e apasata si de durata de o secunda fa su tu o miscare mai apasate.