| costel0406 a întrebat:

Salutare.
A lucrat sau lucreaza cineva la Flextronics Timisoara?
Ce se face acolo, cum este mediul de lucru si ce salarii sunt la cei necalificati?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| roxyale21 a răspuns:

Buna eu am lucrat la Flextronics se lucreaza 12 cu 24 si 24 cu 48 mai explicit o zi esti de la 7 dimineata pana la 19 seara, urmatoarea zi intri seara la 19 si iesi dimineata la 7 dupa care ziua aceea si urmatoarea le ai libere.Nu se face nu stiu ce acuma depinde si pe ce sectie si pe ce schimb pici.Eu am lucrat ca operator aveam de bagat niste placute intr-un test si sa vad daca sunt pasive sau negative adica daca trec sa le dau mai departe si daca nju sa le dau inapoi de unde mi-au venit.La schimburi ma refer ca is pe litere eu eram pe schimbu D.Am lucrat un an de zile dupa care am renunta, era prea obositor 12 ore doar in picoare, stai jos doar in pauze si cand mergi la baie, noapte e cel mai naspa pentru ca in cele 2 zile libere nu mai eram in stare de nimic prea mare era oboseala.Noapte mai poti sta jos pentru ca noaptea nu vine nimeni dar ziua is toti pe capu tau, sefi manageri director, audite...Tu faci cum vrei dar eu nu ti-as recomada sa te angajezi la Flextronics iti irosesti viata acolo, eu m-am simtit ca la puscarie inchisa 12 ore intr-un singur loc.Salariu e bunicel incepe cu 1000 ron dupa care tot creste pe langa astia mai primesti si bonuri, orele suplimentare sunt platite la fel zilele de sarbatori, Daca ai noroc sa te faca de firma (sa nu mai fi prin firma de recrutare) atunci ai si al 13-lea salariu.Atat iti pot spune

| costel0406 explică (pentru roxyale21):

Ce sa zic, eu locuiesc in Resita, si aici cam tot este mort, si nu am gasit decat prin firma de recrutare, mie electronica imi place, este un hobby, zilnic fac cate ceva, nu ar fi problema, dar eram interesat de mediu de lucru in general si de salar, care firma de recrutare spune ca este de1250 net.
Mai astept si alte pareri, Multumesc pentru raspuns.

1 răspuns: