| bleakk a întrebat:

Am intrat la una din cele mai bune facultati din cadrul ASE-ului, dupa parerea mea, si anume Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune. Sunt anul I, iar dupa aceste prime 2 saptamani, am constatat ca programul este destul de lejer. Ma rog, mi am facut deja un anume program destul de eficient in care imi organizez activitatile. Intrebarea mea legata de acest aspect este urmatoarea: avand atat de mult timp liber, ce este recomandat sa fac in afara orelor? Eu am in cap 2 optiuni MARI si LATE. Prima ar fi intrarea intr-o asociatie studenteasca. Multe de genul mi-au batut la usa rugandu-ma sa ma inscriu. Conteaza mult la CV si astfel de acte prestate in timpul studentiei, evident ca si experienta intr-o anume directie. A doua si cea care m-ar tenta cel mai mult ar fi gasirea unui job part-time/temporar care sa aiba legatura cu specializarea mea si care mi-ar permite atat obtinerea unei sume de bani, fie ea si destul de mica(ca incepator si cunostinte 0 e evident), dar si experienta atat de necesara. Voi ce ati face in locul meu in conditiile astea? Cum ati facut voi si ce mi-ati recomanda ca cea mai buna varianta?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In niciun caz nu m as angaja in primul an de facultate. Poate doar daca ai nevoie disperata de bani. Idee e ca odata ce iti gasesti un job vei neglija serios de tot facultatea.

Alege liga studenteasca. Ai aictivitati extra, socializezi, cunosti oameni noi