| Bauer a întrebat:

Salutare,

Am o intrebare legata de locurile de munca in strainatate... Fratele meu doreste sa munceasca in Germania sau Anglia. Stiti cumva vreo firma serioasa din Cluj care sa ofere, ajute in gasirea unui loc de munca? El este din Hunedoara, dar locuieste in Cluj. A terminat Politehnica (Inginer electromecanic si topograf-postuniversitar) iar ca liceu are atestat de electronist in telecomunicatii (asta in materie de harti), insa neavand experienta (cunoasteti povestea), la noi in tara a fost nevoit sa lucreze in alte domenii pentru a se putea intretine. Pana la urma a decis sa isi incerce sansa ca ospatar in Italia (pe stagiunile de vara) si a reusit, dar acum vrea sa stea macar un an intr-o alta tara sa munceasca... Domeniile ce le cauta sint: productie sau turism hotelier.

Va multumesc.

Toate cele bune!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa se duca la agentia judeteana pentru ocuparea fortei de munca cluj si acolo il vor indruma pe drumul strainatatii cu o sinceritate maxima fara tepari.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din 2012 ce a mai făcut până acum?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

CV pe monster.com.

| adinastan2 a răspuns:

Eu il sfatuiesc sa isi completeze un CV pe acest site > http://j.mp/InscriereMunca < e complet gratuit si te pune in legatura directa cu persoane care cauta forta de lucru din Romania. Poti specifica exact de ce esti interesat si esti contactat direct de angajator in momentul in care are nevoie de tine.